Nadpis_novy

CHATA NA KOVÁRNĚ kapacita 20 osob

Fotogalerie chaty

 

Chata se nachází v horní části Stříbrnic, v klidném prostředí, asi 200 m od nástupu na Králický Sněžník a ostatní kopce, s výhledem na masiv Hrubého Jesníku.

Objekt byl původně součástí místní kovárny s tím, že prošel kompletní rekonstrukcí. Příjezd je po místní komunikaci. Za chatou se rozprostírá již jen volná příroda. Proto je zde možno v létě nerušeně odpočívat. Vlastní objekt je vhodný pro rekreaci 2 a více spřátelených rodin nebo skupiny. Součástí objektu je stodola, kde je možno odkládat lyže, kola a pod. Parkování (až 7 aut) je bezplatné na soukromém pozemku vedle chaty.

V přízemí objektu se nachází předsíňka a chodba, dále pak sociální zařízení se dvěma umyvadly, sprchovým koutem, vanou a automatickou pračkou. Je zde také místnost s WC a umyvadlem. Na pravé straně chodby se nalézá společenská místnost s posezením, televizí (satelitní přijem), DVD a dobovými kachlovými kamny, na kterých je možno vařit, spát nebo jen odpočívat. Tato místnost je spojena s kuchyní, kde je umístěn větší stůl se židlemi a kuchyňská linka. Kuchyň je vybavena potřebným nádobím a zařízením pro vaření, tj. ledničkou, šuplíkovým mrazákem, el. sporákem, mikrovlnou troubou a varnou konvicí. Chodba je propojena se stodolou. Do patra se dostaneme po dřevěných schodech, kde jsou tři pokoje. Na poschodí je sociální zařízení s WC, umyvadlem a sprchovým koutem. Odsud nás dřevěné schody zavedou do podkroví, kde je předsíňka a dva menší zařízené pokoje.

Chata je vybavena infrasaunou De Luxe 3000 pro 2 osoby - foto   Užívání sauny je v ceně pobytu.

K dispozici je i výčepní zařízení (pípa, chlazení, bomba) tak, aby si hosté mohli pivo a kofolu čepovat sami. Pivo a kofolu dle domluvy můžeme dodat. Lze si dovést i vlastní pivo s tím, že vám výčepní zařízení zapůjčíme (je však třeba si zajistit příslušnou narážecí hlavu).

Vytápění objektu je akumulační, v sociálkách jsou přímotopy. Topit je možno i kachlovými kamny.
Je zde venkovní posezení, ohniště, venkovní krb s udírnou, malé hřiště na volejbal a nohejbal, ve stodole ping pongový stůl. Míče, sítě a pálky k dispozici.

Přímo ve Stříbrnicích se nalézají dvě hospůdky.
Na chatě je k dispozici zdarma připojení k internetu (Wi-Fi)

      pes povolen